• Lekcja chemii

          • Wybuchy, wulkany, spalanie - to nasi uczniowie na lekcji chemii pod opieką Pani Anny Wacińskiej uczą się przez doświadczenie.

          • Światowy Dzień Monitoringu Wód

          • W dniu 18 września obchodzony jest Światowy Dzień Monitoringu Wód, który ma nam przypomnieć jak ważnym czynnikiem dla życia na ziemi jest woda.Uczniowie na lekcji chemii pod kierunkiem pani Anny Wacińskiej, pochyliły się nad tym zagadnieniem. Młodzież na lekcji wykonywała serię testów: oznaczali pH wody, jej twardość ogólną i węglanową, stężenie związków amonowych, azotynów, azotanów i fosforanów oraz oznaczanie poziomu zwartości żelaza w wodzie. Uczniowie odkryli wiele ciekawostek związanych z wodą i przekonali się, że pozornie trudne wiadomości z zakresu chemii łatwo zapamiętać, gdy wykonuje się eksperymenty z Panią Anią.

          • Międzynarodowy Dzień Kropki

          • 15 września ,, Międzynarodowy Dzień Kropki" - to popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy. Tego dnia dzieci na całym świecie odkrywają swoje talenty, poznają mocne strony, pobudzają wyobraźnię. Pani Anna Wacińska i Pani Marta Michałowicz - Borcuch przygotowały zabawy dla uczniów naszej szkoły.

            Zabawy i konkurencje dla trzecioklasistów przygotowała także pani Katarzyna Mirska - świętowali zatem podwójnie.

            Dzieci poznały także historię dziewczynki Vasthi - bohaterki książki ,,The Dot", która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości.

             

             

             

             

             

             

          • Lekcje programowania

          • Programowanie - rozwija logiczne myślenie, dlatego podczas zajęć komputerowych nasi młodsi uczniowie realizują wybrane treści z Ogólnopolskiego Programu ,,Uczymy Dzieci Programować ".

            Na zajęciach kształtowane są przede wszystkim kompetencje matematyczne, a także rozwijana wyobraźnia i kreatywność. Uczniowie bardzo chętnie pracują , korzystając z wirtualnej maty do kodowania.

          • #LaboratoriaPrzyszłości

          • Edukacja jutra, już dziś w naszej szkole!

            Miło poinformować, że nasza szkoła uczestniczy w programie „Laboratoria Przyszłości”. Dzięki tej rządowej inicjatywie realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech, pozyskaliśmy 30 000 zł na zakup wyposażenia służącego rozwijaniu kompetencji przyszłości, tj. współpraca, kreatywność oraz zdolność rozwiązywania problemów. Praca z nowoczesnym sprzętem tj. np. drukarki 3D, mikrokontrolery oraz stacje lutownicze, pozwoli na prowadzenie angażujących i nowoczesnych lekcji. Mamy nadzieję, że takie zajęcia pobudzą kreatywność naszych uczniów i przyczynią się do rozwoju ich pasji!

            #LaboratoriaPrzyszłości

          • Zabawy w naszym przedszkolu

          • Środa minęła naszym przedszkolakom bardzo przyjemnie. Najbardziej spodobała się dzieciom zabawa sensoryczna z kaszą manną. Przedszkolaki po kolei rysowały kształty na kaszy, a pozostali odgadywali je. Zabawa wzbogaciła doznania zmysłowe dzieci oraz rozwijała ich kreatywność i spostrzegawczość. Chcąc sprawdzić co się stanie z kaszą, gdy doda się wodę i farbę, dzieci stworzyły klejące, kolorowe masy plastyczne. Była to świetna zabawa. Maluchy uwielbiają również gimnastykę na torze przeszkód zbudowanym z klocków. Jest to idealne ćwiczenie równowagi i koordynacji ruchów. Na koniec dnia dzieci stworzyły imienny pociąg. Och, ile było szukania!

          • Uroczystość na Kuterach

          • "Kiedy nas już nie stanie - kamienie o nas mówić będą" - te słowa znajdują się na pamiątkowym głazie postawionym w miejscowości Kutery, w hołdzie leśnikom, partyzantom i członkom ruchu oporu działającym na terenie Lasów Starachowickich w czasie hitlerowskiej okupacji. 4 września w tym właśnie miejscu odbyła się patriotyczna uroczystość poświęcona 83 rocznicy wybuchu wojny i upamiętnieniu lokalnych bohaterów z gminy Brody. Nasi uczniowie z klasy 8 - Kamila Życińska i Aleksander Kosmala wzięli udział w tym wydarzeniu by dać świadectwo, że w dzisiejszych czasach patriotyzm jest dla młodego pokolenia nadal ważną i cenioną wartością.

          • Powrót do szkoły nie musi być stresujący i przykry...

          • Przekonali się o tym nasi uczniowie. Postanowiliśmy dziś połączyć przyjemne z pożytecznym, dlatego na łonie natury wzięliśmy udział w akcji Narodowego Czytania. Tegoroczną lekturą są ,, Ballady i romanse'' Adama Mickiewicza. Podczas naszego spotkania przeczytaliśmy następujące utwory:,, Pierwiosnek'', ,,Romantyczność'' oraz ,, Lilije''. Porozmawialiśmy m. in. na temat tego, co fascynowało romantyków, a także ustaliliśmy, na czym polegało nowatorstwo wspomnianego zbioru. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas V-VIII oraz p. Anna Wacińska. Akcję Narodowego Czytania w naszej szkole zorganizowała i przeprowadziła p. Roksana Nowak.

            Uwaga! Konkursy! Rok 2022 to Rok Romantyzmu Polskiego.

            Z tego powodu zachęcamy naszych uczniów do wzięcia udziału w jednym z przewidzianych konkursów. Jeden z nich polega na stworzeniu komiksu do wybranej ballady Adama Mickiewicza, a drugi daje szansę na wykazanie się własną inwencją twórczą. W tym wypadku zadanie polega na napisaniu własnej ballady w oparciu o motywy często wykorzystywane przez naszego wieszcza w swoich utworach. Czekamy na prace do 19 września. Do dzieła!

          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

          • 1 września to wyjątkowy dzień. Po dwóch miesiącach wakacji uczniowie wrócili do szkoły. Rozpoczął się nowy rok szkolny 2022/2023. Pani Dyrektor Beata Majchrzyk powitała rodziców, uczniów i nauczycieli. Odczytała list od Pana Ministra Edukacji Przemysława Czarnka. Po uroczystym spotkaniu uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami. Życzymy wszystkim samych sukcesów i wielu powodów do uśmiechu!

          • Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

          • ,,Ziemio ojczysta, ziemio jasna, nie będę powalonym drzewem. Codziennie mocniej w ciebie wrastam radością, smutkiem, dumą, gniewem. Nie będę jak zerwana nić. Odrzucam pusto brzmiące słowa. Można nie kochać cię - i żyć, ale nie można owocować'' - te słowa Wisławy Szymborskiej wybrzmiały dziś bardzo dobitnie. Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipiu uczciła 103. rocznicę odzyskania niepodległości. Uczniowie pod kierunkiem pani Krystyny Szymańskiej - Batóg przygotowali występ artystyczny. O oprawę muzyczną zadbała pani Agnieszka Lotko. Słowa,, Roty'' zawsze wzruszają, tak było i tym razem.

            Dekorację na ten szczególny dzień wykonała pani Roksana Nowak, a pani Magdalena Orczyk przygotowała stroje dla uczniów. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w nasze szkolne obchody Święta Niepodległości. Nie zapominajmy, jak wielkim darem i szczęściem jest wolność.

          • #Szkoła Pamięta

          • #Szkoła Pamięta to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki organizowana już po raz trzeci, by zachęcić szkoły do upamiętnienia ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych. W ramach tej akcji, uczniowie i nauczyciele PSP w Lipiu odwiedzili lokalne miejsca pamięci, uporządkowali opuszczone groby, zapalili znicze pod pomnikami upamiętniającymi lokalnych bohaterów oraz ważnych postaci z kart naszej historii. Pamiętamy!

        • WITAJCIE PONOWNIE W SZKOLE
          • WITAJCIE PONOWNIE W SZKOLE

          • Po okresie zdalnej nauki wracamy do nauki stacjonarnej.

            Drogi Uczniu pamiętaj, że szkoła to nie tylko nauka, ale też spotkania z rówieśnikami, rozmowy, gry i zabawy, wyjścia. 

          • Klub naukowy "Młodzi odkrywcy"

          • W naszej szkole powstał klub naukowy „Młodzi odkrywcy”.

            Uczniowie z klas 4 – 8 , w ramach projektu Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza„ Być jak Ignacy” - „Nauka to przyszłość”, przystąpili do trzeciego etapu projektu pod hasłem „Transport”. Celem trzeciego modułu jest zapoznanie uczniów z historią pierwszych pojazdów i transportu.

            Uczniowie dowiedzą się jak powstawały pierwsze pojazdy, jak funkcjonuje transport miejski, czym jest smart city oraz postarają się wymyślić jak będą wyglądały miasta przyszłości, tak aby było ekologicznie i aby transport był funkcjonalny.

            Podsumowaniem naszych działań będzie przygotowanie makiety pojazdu przyszłości. Trzymajcie za nas kciuci.

            Marta Michałowicz - Borcuch, Anna Wacińska

          • DZIENNIK ELEKTRONICZNY UONET+ – INFORMACJA

          • Drodzy Rodzice! Drodzy Uczniowie!

            W naszej szkole  od 1 września 2020 funkcjonuje dziennik elektroniczny UONET+ firmy VULCAN. Gdzie możecie sprawdzić postępy w nauce. Do dziennika może zalogować się zarówno Rodzic jak i Uczeń. Potrzebny jest do tego adres e-mail, który wcześniej został podany wychowawcy do kontaktu.

            Poniżej przedstawiam procedurę pierwszego logowania do dziennika elektronicznego.

            1. Wejdź na stronę szkoły https://splipie.edupage.org/​​​​​​​ w zakładkę VULCAN e-Dziennik lub na https://uonetplus.vulcan.net.pl/brodypowiatstarachowicki/. Link do logowania znajduję się również na szkolnym Facebooku.
            2. Wyświetli się powitalna strona systemu.
            3. Kliknij przycisk Załóż konto, a następnie wpisz adres e-mail, który wcześniej został podany do kontaktów ze szkołą.
            4. Zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk Wyślij wiadomość.
            5. Sprawdź skrzynkę swojej poczty elektronicznej. Przeczytaj wiadomość i kliknij link podany w treści, aby nadać własne hasło.
            6. Wprowadź nowe hasło, którym będziesz się posługiwał, zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk Ustaw nowe hasło.  
            7. Od tego momentu możesz logować się do systemu, korzystając z adresu e-mail i ustalonego przez siebie hasła.

            Możesz obejrzeć film i dowiedzieć się, jak pierwszy raz zalogować się do e-dziennika:  

            W razie problemów np. konieczności zmiany adresu e-mail, proszę o kontakt: e-mail: iza190@onet.pl lub telefoniczny.

          • UROCZYSTOŚĆ SZKOLNA

          • 13 października w reżimie sanitarnym odbyła się w naszej szkole uroczystość. Uczniowie klasy pierwszej złożyli ślubowanie i zostali pasowni na uczniów. Uroczystość dotyczyła również Dnia Edukacji Narodowej - święta przypadajacego na 14 października. Starsi uczniowie przygotowali muzyczne niespodzianki dla nauczycieli, a najmłodsze dzieci zaprezentowały jesienny taniec. Płynące życzenia, wyrecytowane wiersze i zaśpiewane piosenki wzbudziły wsród pedagogów wzruszenie i dumę z uczniów.

          • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

          • W 2020 roku Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia obchodzony jest 2 października. Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia idealnie wpasowuje się w tę koncepcję, a jego celem jest lepsze zrozumienie zasad kierujących się matematyką. Uczniowie klasy czwartej i piątej Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipiu, pod kierunkiem Pani Katarzyny Pocheć na wesoło utrwalali mnożenie i dzielenie w pamięci. Sala matematyczna została podzielona na kilka stanowisk, każde z inną zabawą matematyczną: domino, budowanie wieży z kubków, kabum, ja mam kto ma?, gra „Matkulki” oraz kółko - krzyżyk. Punktem kulminacyjnym było wyłonienie mistrza tabliczki mnożenia, którym został PIOTR SOKÓŁ . Każdy uczeń, musiał odpowiedzieć poprawnie na 5 wylosowanych pytań związanych z mnożeniem i dzieleniem liczb oraz osiągnąć najlepszy wynik w internetowej grze matematycznej „Matkulki”

        • ROK SZKOLNY 2020/2021
          • ROK SZKOLNY 2020/2021

          • Rozpoczęcie roku szkolnego  - 1 września 2020 , msza święta o godz. 8.00, po mszy spotkanie z wychowawcami w szkole. ZAPRASZAMY!!!