• Zabawy przedszkolaków

• Przedszkolaki dzisiejszy dyżur spędzili bardzo intensywnie: zabawa w lekarza, gra pamiętaczek z wirusami w roli głównej, zabawą na świeżym powietrzu, na koniec dyżur zakończył się seansem filmowym Anna Wacińska.

• Grupa naukowa "Zelektryzowani"

• Naszą szkołę odwiedziła grupa naukowa "Zelektryzowani". Uczniowie mieli okazję wziąć udział w zajęciach z zakresu fizyki i chemii. Prowadzący spotkanie w bardzo ciekawy sposób prezentował doświadczenia fizyczno - chemiczne. Napięcie powierzchniowe, zabawy z helem i doświadczenia z ciekłym azotem. Dzieci na własnych strunach głosowych przetestowały działanie helu, który zmienił ich głos podczas próby mówienia. Wszyscy mogli zaobserwować wystrzałowy eksperyment z kolorowymi piłeczkami. Interesującym eksperymentem była także „paląca się dłoń”. Atrakcją były również „czarodziejskie okulary”, które ukazywały świat „do góry nogami”.

• Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• W coroczny kalendarz uroczystości w naszej szkole wpisany jest apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Na tę okoliczność nasi uczniowie pod kierunkiem p.Roksany Nowak przygotowali montaż słowno-muzyczny. Dzięki temu społeczność szkolna dowiedziała się, jak ważne było uchwalenie Konstytucji, i jakie to miało znaczenie dla następnych pokoleń.

• Akcja #KroplaDlaJarka.

• Uczniowie PSP w Lipiu włączyli się w rozpropagowanie społecznej akcji #KroplaDlaJarka. Rekwizyty, czyli symboliczne krople krwi, wykonane zostały w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

Kropla dla Jarka!

Ruszyła ważna akcja społeczna dla Jarka Czajki z Brodów. Ma on 28 lat i leczy się na ostrą białaczkę.

- Zachęcam wszystkich do rejestracji w bazie danych dawców szpiku – powiedziała Marzena Bernat, Wójt Gminy Brody na spotkaniu pracowników urzędu i jednostek. Rejestrację można wykonać na stronie https://www.dkms.pl/zarejestruj-sie-teraz. Zajmuje to tylko chwilę a dla chorych znaczy bardzo dużo. Gmina Brody planuje zorganizować wydarzenie promujące tę ideę.

Prosimy też o oddanie krwi dla Jarka Czajki. Można to zrobić w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach ul. Jagiellońska 66. Potrzebna jest każda grupa krwi. Ponadto 10 maja, w Urzędzie Gminy Brody odbędzie się Dzień Dawcy Szpiku i Krwi. W godzinach 10.00 - 13.00 można będzie oddać krew a także wpisać się do rejestru dawców szpiku kostnego i krwi pępowinowej. Inne miejsca, w których można oddać krew w poszczególnych dniach: https://www.rckik-kielce.com.pl/dla.../akcje-wyjazdowe-2022 Prosimy podać dane: Jarek Czajka, Świętokrzyskie Centrum Onkologii.

Zapraszamy wszystkich do udziału w akcji #KroplaDlaJarka ma ona na celu popularyzowanie rejestracji na stronie www.dkms.pl oraz do oddawania krwi. Żeby wziąć w niej udział trzeba opublikować zdjęcie z elementem kropli krwi (np. narysowanym, wydrukowanym) , opublikować je z tagiem #kropladlaJarka i nominować do udziału minimum 2 osoby lub grupy. Można skopiować niniejszy tekst.

----

Do udziału w akcji zapraszamy #ZespółPlacówekOświatowychwStykowie oraz #ZespółSzkolnoPrzedszkolnywKrynkach. Prosimy o udostępnienie wpisów dotyczących akcji.

• Konkurs plastyczny ,,Chrońmy naszą planetę".

• .

Z okazji Dnia Ziemi odbył się konkurs plastyczny ,,Chrońmy naszą planetę".

I miejsce zajął Kacper Gawerecki, II miejsce ex aequo Aleksandra Kutera i Kamila Życińska, III miejsce Aleksander Kosmala. Wyróżnienia otrzymali: Natalia Pożoga i Weronika Tokarska. Dyplomy za udział otrzymali: Dorota Kruk, Dominika Kisiel, Antek Soczewiński, Filip Kutera i Piotr Sokół. Wszystkim serdecznie gratulujemy. Organizatorami konkursu były: pani Anna Wacińska i pani Krystyna Szymańska Batóg. Po konkursie przyszedł czas na sprzątnie terenu wokół szkoły i najbliżej okolicy.