• Zabawy w naszym przedszkolu

• Środa minęła naszym przedszkolakom bardzo przyjemnie. Najbardziej spodobała się dzieciom zabawa sensoryczna z kaszą manną. Przedszkolaki po kolei rysowały kształty na kaszy, a pozostali odgadywali je. Zabawa wzbogaciła doznania zmysłowe dzieci oraz rozwijała ich kreatywność i spostrzegawczość. Chcąc sprawdzić co się stanie z kaszą, gdy doda się wodę i farbę, dzieci stworzyły klejące, kolorowe masy plastyczne. Była to świetna zabawa. Maluchy uwielbiają również gimnastykę na torze przeszkód zbudowanym z klocków. Jest to idealne ćwiczenie równowagi i koordynacji ruchów. Na koniec dnia dzieci stworzyły imienny pociąg. Och, ile było szukania!

• Uroczystość na Kuterach

• "Kiedy nas już nie stanie - kamienie o nas mówić będą" - te słowa znajdują się na pamiątkowym głazie postawionym w miejscowości Kutery, w hołdzie leśnikom, partyzantom i członkom ruchu oporu działającym na terenie Lasów Starachowickich w czasie hitlerowskiej okupacji. 4 września w tym właśnie miejscu odbyła się patriotyczna uroczystość poświęcona 83 rocznicy wybuchu wojny i upamiętnieniu lokalnych bohaterów z gminy Brody. Nasi uczniowie z klasy 8 - Kamila Życińska i Aleksander Kosmala wzięli udział w tym wydarzeniu by dać świadectwo, że w dzisiejszych czasach patriotyzm jest dla młodego pokolenia nadal ważną i cenioną wartością.

• Powrót do szkoły nie musi być stresujący i przykry...

• Przekonali się o tym nasi uczniowie. Postanowiliśmy dziś połączyć przyjemne z pożytecznym, dlatego na łonie natury wzięliśmy udział w akcji Narodowego Czytania. Tegoroczną lekturą są ,, Ballady i romanse'' Adama Mickiewicza. Podczas naszego spotkania przeczytaliśmy następujące utwory:,, Pierwiosnek'', ,,Romantyczność'' oraz ,, Lilije''. Porozmawialiśmy m. in. na temat tego, co fascynowało romantyków, a także ustaliliśmy, na czym polegało nowatorstwo wspomnianego zbioru. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas V-VIII oraz p. Anna Wacińska. Akcję Narodowego Czytania w naszej szkole zorganizowała i przeprowadziła p. Roksana Nowak.

Uwaga! Konkursy! Rok 2022 to Rok Romantyzmu Polskiego.

Z tego powodu zachęcamy naszych uczniów do wzięcia udziału w jednym z przewidzianych konkursów. Jeden z nich polega na stworzeniu komiksu do wybranej ballady Adama Mickiewicza, a drugi daje szansę na wykazanie się własną inwencją twórczą. W tym wypadku zadanie polega na napisaniu własnej ballady w oparciu o motywy często wykorzystywane przez naszego wieszcza w swoich utworach. Czekamy na prace do 19 września. Do dzieła!

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

• 1 września to wyjątkowy dzień. Po dwóch miesiącach wakacji uczniowie wrócili do szkoły. Rozpoczął się nowy rok szkolny 2022/2023. Pani Dyrektor Beata Majchrzyk powitała rodziców, uczniów i nauczycieli. Odczytała list od Pana Ministra Edukacji Przemysława Czarnka. Po uroczystym spotkaniu uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami. Życzymy wszystkim samych sukcesów i wielu powodów do uśmiechu!