• NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

•            8 listopada 2019 roku uczniowie i nauczyciele ze szkoły podstawowej w Lipiu wzięli udział

w akcji  #SZKOŁA DO HYMNU. To inicjatywa Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci

i Młodzieży, której celem jest włączenie się w obchody Narodowego Święta Niepodległości

i wspólne odśpiewanie, o symbolicznej godzinie 11:11, czterech zwrotek “Mazurka Dąbrowskiego”. Ta pieśń patriotyczna jest oficjalnie polskim hymnem narodowym od 1927 r.

W tym roku świętujemy 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie

z klasy VI, VII i VIII, pod opieką nauczyciela historii p. Krystyny Szymańskiej-Batóg, przygotowali okolicznościową akademię. Zaprezentowali montaż słowno - muzyczny, który opowiadał o trudnych 123 latach niewoli narodu polskiego oraz o duchu walki, który nie opuszczał serc naszych rodaków i wiódł ich drogą do upragnionej wolności aż do 1918 roku.