• 80 - ta rocznica wybuchu II wojny światowej

•          Nasza szkoła włączyła się w obchody 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uczniowie z klasy VI i VII, pod kierunkiem p. Krystyny Szymańskiej-Batóg i p. Beaty Majchrzyk przygotowali okolicznościowy apel poświęcony wydarzeniom z września 1939r. oraz okresu okupacji.

O montaż muzyczny zadbał p. Szymon Pocheć. Przywołano pamięć "tych, których nie ma..." - bohaterów wojny, którzy oddali swe życie za Ojczyznę, abyśmy mogli dziś żyć w pokoju i cieszyć się wolnością.

• PROEKOLOGICZNIE W NASZEJ SZKOLE

•      20 września uczniowie PSP w Lipiu wzięli udział w ,,Sprzątaniu Świata Polska 2019’’. Akcja, odbyła się pod patronatem Leśnictwa Lipie, a całość koordynował pan leśniczy z Lipia Stefan Dryka.

Klasy młodsze wraz z wychowawcami p. K. Zdziesińską i p. M. Orczyk sprzątały teren wokół szkoły, natomiast starsi uczniowie pod opieką p. K. Batóg, p. B. Majchrzyk i p. A. Ciury sprzątali okoliczne obrzeża lasu.

Dzieci pracowały z niezwykłym zaangażowaniem, a zbiór śmieci był niestety imponujący.

Pan leśniczy wygłosił krótką prelekcję n.t. bezpieczeństwa w lesie, ekologicznych zachowań oraz znaczenia lasu w naszym życiu.

Uczniowie stwierdzili, że każdy z nas może mieć duży udział w ratowaniu naszej Ziemi przed degradacją.

Na zakończenie pracy pan leśniczy podziękował wszystkim za sprawną akcję i wręczył upominki zasponsorowane przez Nadleśnictwo .

Po ciężkiej ale jakże niezbędne pracy wszyscy odpoczywali przy ognisku na ,, Święcie pieczonego ziemniaka’’

• PROJEKT - UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ

•        Uczniowie najmłodszych klas naszej szkoły rozpoczęli przygodę z programowaniem.  Dzieci pod kierunkiem wychowawczyni – pani Kasi przystąpiły do Ogólnopolskiego Projektu Uczymy Dzieci Programować. W każdym tygodniu jest nowe zadanie do zrealizowania.

Celem projektu  jest rozwijanie kompetencji matematycznych uczniów,

kreatywności, przedsiębiorczości i kompetencji cyfrowych ,

w tym bezpieczne i celowe wykorzystywanie technologii informacyjno -komunikacyjnych w realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego.

Podczas zajęć rozwijane będą u uczniów uniwersalne umiejętności , takie jak: logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, czy umiejętność pracy zespołowej w sposób najbardziej przyjazny dzieciom: w  zabawie, w ruchu, poprzez doświadczanie i eksperymentowanie.

Uczniowie z wielkim entuzjazmem podejmują działania na zajęciach. Zrealizowali już dwa tematy: WITAJ SZKOŁO oraz WSPOMNIENIA Z WAKACJI. Przed dziećmi kolejne wyzwania i zadania do realizacji, o których będziemy w ramach projektu dowiadywać się na bieżąco. Czekamy z wielką niecierpliwością na kolejne wyzwanie.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

• Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w PSP w Lipiu przebiegło w miłej i b.serdecznej atmosferze. Mszę Św.w intencji uczniów , ich rodziców, nauczycieli i dyrekcji odprawił ks.Rajmund z Parafii Św. Trójcy w Starachowicach.Następnie cała społeczność udała się do szkoły, gdzie przywitała wszystkich p.dyr.Iwona Frolovs. W swoim przemówieniu nawiązała do wybuchu 2 ej wojny światowej, trudnych lat pełnych patriotyzmu i poświęceń Polaków. Następnie powitała nowych uczniów , którzy przenieśli się do nas z innych szkół, złożyła życzenia sukcesów w nauce i zaprosiła uczniów do sal na spotkania z wychowawcami.

Życzymy wszystkim i sobie, aby ten rok szkolny 2019/2020 był owocny w wiedzę i satysfakcje z wlożonej pracy:-)

• Witaj szkoło :)

• Witaj szkoło!!!

Pod takim hasłem odbyły się wczoraj zajęcia integracyjne w naszym kolorowym oddziale przedszkolnym. Pani Magda( stęskniona za swoimi podopiecznymi po wakacyjnej przerwie) zorganizowała w szkole dzień zabaw.Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały zagadek związanych z tematyką wakacyjną a w międzyczasie odpowiadały jak spędziły wolny czas.Nie obyło się również bez ulubionych pląsòw na dywanie z chustą animacyjną i przy muzyce...Najwiekszą atrakcją okazało się jednak przygotowanie wakacyjnej lemoniady. Kolorowe kubeczki,słomki i mieszadełka, cytrusy i woda- to nasz przepis na świetną zabawę, zdrowy napój i dużo, dużo śmiechu i radości.Po ugaszeniu pragnienia, najmłodsi przenieśli się na szkolny korytarz, gdzie czekał na nich tor przeszkód.Zmęczone i naładowane pozytywną energią dzieci, na koniec spotkania zjadły  po lodzie, które dostały od pani.I wiecie co? Nikt nie chciał wracać do domu!! Na zakończenie pragniemy się pochwalić: nasze przedszkole zdobywa coraz więcej zwolenników. Mała grupa, piękna sala, kreatywna pani, szkoła położona w otoczeniu przyrody, z daleka od zgiełku miasta- czego chcieć więcej?! Zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzenia magicznej szkoły w Lipiu