• Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

• ,,Ziemio ojczysta, ziemio jasna, nie będę powalonym drzewem. Codziennie mocniej w ciebie wrastam radością, smutkiem, dumą, gniewem. Nie będę jak zerwana nić. Odrzucam pusto brzmiące słowa. Można nie kochać cię - i żyć, ale nie można owocować'' - te słowa Wisławy Szymborskiej wybrzmiały dziś bardzo dobitnie. Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipiu uczciła 103. rocznicę odzyskania niepodległości. Uczniowie pod kierunkiem pani Krystyny Szymańskiej - Batóg przygotowali występ artystyczny. O oprawę muzyczną zadbała pani Agnieszka Lotko. Słowa,, Roty'' zawsze wzruszają, tak było i tym razem.

Dekorację na ten szczególny dzień wykonała pani Roksana Nowak, a pani Magdalena Orczyk przygotowała stroje dla uczniów. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w nasze szkolne obchody Święta Niepodległości. Nie zapominajmy, jak wielkim darem i szczęściem jest wolność.