• DZIENNIK ELEKTRONICZNY UONET+ – INFORMACJA

• Drodzy Rodzice! Drodzy Uczniowie!

W naszej szkole  od 1 września 2020 funkcjonuje dziennik elektroniczny UONET+ firmy VULCAN. Gdzie możecie sprawdzić postępy w nauce. Do dziennika może zalogować się zarówno Rodzic jak i Uczeń. Potrzebny jest do tego adres e-mail, który wcześniej został podany wychowawcy do kontaktu.

Poniżej przedstawiam procedurę pierwszego logowania do dziennika elektronicznego.

1. Wejdź na stronę szkoły https://splipie.edupage.org/​​​​​​​ w zakładkę VULCAN e-Dziennik lub na https://uonetplus.vulcan.net.pl/brodypowiatstarachowicki/. Link do logowania znajduję się również na szkolnym Facebooku.
            2. Wyświetli się powitalna strona systemu.
            3. Kliknij przycisk Załóż konto, a następnie wpisz adres e-mail, który wcześniej został podany do kontaktów ze szkołą.
            4. Zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk Wyślij wiadomość.
            5. Sprawdź skrzynkę swojej poczty elektronicznej. Przeczytaj wiadomość i kliknij link podany w treści, aby nadać własne hasło.
            6. Wprowadź nowe hasło, którym będziesz się posługiwał, zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk Ustaw nowe hasło.
            7. Od tego momentu możesz logować się do systemu, korzystając z adresu e-mail i ustalonego przez siebie hasła.

Możesz obejrzeć film i dowiedzieć się, jak pierwszy raz zalogować się do e-dziennika:

W razie problemów np. konieczności zmiany adresu e-mail, proszę o kontakt: e-mail: iza190@onet.pl lub telefoniczny.

• UROCZYSTOŚĆ SZKOLNA

• 13 października w reżimie sanitarnym odbyła się w naszej szkole uroczystość. Uczniowie klasy pierwszej złożyli ślubowanie i zostali pasowni na uczniów. Uroczystość dotyczyła również Dnia Edukacji Narodowej - święta przypadajacego na 14 października. Starsi uczniowie przygotowali muzyczne niespodzianki dla nauczycieli, a najmłodsze dzieci zaprezentowały jesienny taniec. Płynące życzenia, wyrecytowane wiersze i zaśpiewane piosenki wzbudziły wsród pedagogów wzruszenie i dumę z uczniów.

• ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

• W 2020 roku Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia obchodzony jest 2 października. Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia idealnie wpasowuje się w tę koncepcję, a jego celem jest lepsze zrozumienie zasad kierujących się matematyką. Uczniowie klasy czwartej i piątej Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipiu, pod kierunkiem Pani Katarzyny Pocheć na wesoło utrwalali mnożenie i dzielenie w pamięci. Sala matematyczna została podzielona na kilka stanowisk, każde z inną zabawą matematyczną: domino, budowanie wieży z kubków, kabum, ja mam kto ma?, gra „Matkulki” oraz kółko - krzyżyk. Punktem kulminacyjnym było wyłonienie mistrza tabliczki mnożenia, którym został PIOTR SOKÓŁ . Każdy uczeń, musiał odpowiedzieć poprawnie na 5 wylosowanych pytań związanych z mnożeniem i dzieleniem liczb oraz osiągnąć najlepszy wynik w internetowej grze matematycznej „Matkulki”