• Tłusty czwartek

• Pączki, pączki, chrusty, chrusty niech nam żyje czwartek tłusty. W dniu dzisiejszym uczniowie kl 3 mieli zabawę ostatkowe. Nie zabrakło uwielbianej przez dzieci pizzy oraz faworków. Były także tańce, konkursy oraz zabawy integracyjne. Humory wszystkim dopisywały.

• Karnawał 2023

• Karnawał to niezwykle miła tradycja, bardzo lubiana przez każdego - małego i dużego człowieka. Jest to czas przepełniony muzyką i świetną zabawą. Nasze przedszkolaki czekały na bal karnawałowy przez wiele tygodni.

Tegoroczna zabawa karnawałowa odbyła się 16 lutego w Tłusty czwartek. Jak na ten dzień przystało nie mogło zabraknąć pączków, faworków i innych łakoci. Dzieci bawiły się w swojej sali, pięknie przystrojonej w kolorowe balony, serpentyny, papierowe girlandy. Wystrój wprowadził maluchy w radosny nastrój, zachęcając ich do wspólnej zabawy. Tego dnia już od rana rozbrzmiewała wesoła muzyka. Dzieci świetnie bawiły się przy rytmach samby i innych przebojach, chętnie uczestniczyły w przygotowanych konkursach, pląsach i zabawach muzyczno- ruchowych. Przedszkolaki przebrane były w piękne i różnorodne stroje. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym najmłodszym. Był to wspaniały czas spędzony w miłej, bajecznej i radosnej atmosferze.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów oraz smacznego poczęstunku. Kolejny bal karnawałowy już za rok!

• Walentynki 2023

• Dzień Zakochanych w naszej szkole miał kolor czerwony. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zorganizował szkolną pocztę walentykową Każdy mógł przygotować specjalną kartkę z tej okazji i zaadresować ją do osoby, którą bardzooo, bardzooo lubi Następnie członkowie SU rozdali je tym, do których powinny trafić... Było mnóstwo zabawy, radości oraz uśmiechu na twarzach. Nie zabrakło także słodkiego upominku dla wszystkich, a nasze przedszkolaki obdarowane zostały również balonami w kształcie serduszek. Życzymy wszystkim, aby walentynkowa atmosfera trwała w Was każdego dnia, nie tylko 14 lutego

• Spotkanie feryjne przy ognisku

• Radosne spotkanie przy ognisku i wspólna zabawa - czy jest lepszy pomysł na spędzenie wolnego przedpołudnia? Zdecydowanie nie! Zgodnie potwierdzi to na pewno cała społeczność naszej szkoły, która miała dziś okazję spróbować pysznej gorącej czekolady, zjeść pieczoną kiełbaskę i popląsać w rytm muzyki. To wszystko za sprawą Wójta Gminy Brody - Pani Marzeny Bernat, Pani Doroty Grudnickiej-Gliny - Dyrektor CUW oraz pracowników Centrum Kultury i Rekreacji w Brodach, którzy po raz kolejny zorganizowali aktywne ferie dla uczniów szkół z naszej gminy. Były podarunki od organizatorów, serdeczne rozmowy i tańce. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i świetną zabawę!

• #Laboratoriaprzyszłości-luty

• W ramach #Laboratoriów przyszłości odbyły się kolejne zajęcia dotyczące tworzenia projektów 3D w programie Tinkercad. Uczniowie klas V - VI wykonali projekt zawieszki w kształcie serca. Wszyscy bardzo zaangażowali się w tworzenie modelu. Drukowany model to projekt Dominiki Kisiel z klasy V.