Po okresie zdalnej nauki wracamy do nauki stacjonarnej.
Drogi Uczniu pamiętaj, że szkoła to nie tylko nauka, ale też spotkania z rówieśnikami, rozmowy, gry i zabawy, wyjścia.
Po okresie zdalnej nauki wracamy do nauki stacjonarnej.
Drogi Uczniu pamiętaj, że szkoła to nie tylko nauka, ale też spotkania z rówieśnikami, rozmowy, gry i zabawy, wyjścia.
W naszej szkole powstał klub naukowy „Młodzi odkrywcy”.
Uczniowie z klas 4 – 8 , w ramach projektu Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza„ Być jak Ignacy” - „Nauka to przyszłość”, przystąpili do trzeciego etapu projektu pod hasłem „Transport”. Celem trzeciego modułu jest zapoznanie uczniów z historią pierwszych pojazdów i transportu.
Uczniowie dowiedzą się jak powstawały pierwsze pojazdy, jak funkcjonuje transport miejski, czym jest smart city oraz postarają się wymyślić jak będą wyglądały miasta przyszłości, tak aby było ekologicznie i aby transport był funkcjonalny.
Podsumowaniem naszych działań będzie przygotowanie makiety pojazdu przyszłości. Trzymajcie za nas kciuci.
Marta Michałowicz - Borcuch, Anna Wacińska
Drodzy Rodzice! Drodzy Uczniowie!
W naszej szkole od 1 września 2020 funkcjonuje dziennik elektroniczny UONET+ firmy VULCAN. Gdzie możecie sprawdzić postępy w nauce. Do dziennika może zalogować się zarówno Rodzic jak i Uczeń. Potrzebny jest do tego adres e-mail, który wcześniej został podany wychowawcy do kontaktu.
Poniżej przedstawiam procedurę pierwszego logowania do dziennika elektronicznego.
Możesz obejrzeć film i dowiedzieć się, jak pierwszy raz zalogować się do e-dziennika:
W razie problemów np. konieczności zmiany adresu e-mail, proszę o kontakt: e-mail: iza190@onet.pl lub telefoniczny.
13 października w reżimie sanitarnym odbyła się w naszej szkole uroczystość. Uczniowie klasy pierwszej złożyli ślubowanie i zostali pasowni na uczniów. Uroczystość dotyczyła również Dnia Edukacji Narodowej - święta przypadajacego na 14 października. Starsi uczniowie przygotowali muzyczne niespodzianki dla nauczycieli, a najmłodsze dzieci zaprezentowały jesienny taniec. Płynące życzenia, wyrecytowane wiersze i zaśpiewane piosenki wzbudziły wsród pedagogów wzruszenie i dumę z uczniów.
W 2020 roku Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia obchodzony jest 2 października. Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia idealnie wpasowuje się w tę koncepcję, a jego celem jest lepsze zrozumienie zasad kierujących się matematyką. Uczniowie klasy czwartej i piątej Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipiu, pod kierunkiem Pani Katarzyny Pocheć na wesoło utrwalali mnożenie i dzielenie w pamięci. Sala matematyczna została podzielona na kilka stanowisk, każde z inną zabawą matematyczną: domino, budowanie wieży z kubków, kabum, ja mam kto ma?, gra „Matkulki” oraz kółko - krzyżyk. Punktem kulminacyjnym było wyłonienie mistrza tabliczki mnożenia, którym został PIOTR SOKÓŁ . Każdy uczeń, musiał odpowiedzieć poprawnie na 5 wylosowanych pytań związanych z mnożeniem i dzieleniem liczb oraz osiągnąć najlepszy wynik w internetowej grze matematycznej „Matkulki”
Rozpoczęcie roku szkolnego - 1 września 2020 , msza święta o godz. 8.00, po mszy spotkanie z wychowawcami w szkole. ZAPRASZAMY!!!
Zarządzenie nr 8/2020
Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipiu
z dnia 26 maja 2020r.
w sprawie:
wprowadzenia Procedury zapewnienia bezpieczeństwa uczniom klas VIII przebywającym na terenie szkoły podczas egzaminu ósmoklasisty
w związku z wystąpieniem COVID-19
Na podstawie: Ustawy z 5 grudnia 2008r o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi ( Dz. U. z 2019r poz.1239 ze zm.), Ustawy z dnia 14 marca 1985r o Państwowej Inspekcji Sanitarnej ( Dz.U. Z 2019r. poz. 59 ze zm.), Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2019 r. poz. 1148 z późn. zm.), Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19( Dz.U. z 2020 r. poz.493), Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19( Dz.U. 2020 poz. 781), wytycznych dla szkół wskazane przez GIS, MZ, MEN z dnia 15 maja 2020r. w związku z organizowaniem i przeprowadzaniem w 2020 r. egzaminów, zarządza się, co następuje:
§ 1.
Wprowadzam Procedury zapewnienia bezpieczeństwa uczniom klas VIII przebywającym na terenie szkoły podczas egzaminu ósmoklasisty w związku z wystąpieniem COVID-19, która stanowi załącznik nr 1 do niniejszego zarządzenia.
§ 2.
Zobowiązuję wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców/ opiekunów prawnych, uczniów klasy ósmej którzy będą przyprowadzać i odbierać dziecko ze szkoły do zapoznania się z Procedurą oraz przestrzegania jej i stosowania.
§ 3.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania i podlega ogłoszeniu drogą elektroniczną i w Księdze Zarządzeń.
Załącznik nr 1 do zarządzenia nr 8/2020
Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipiu
z dnia 26 maja 2020r.
Procedury zapewnienia bezpieczeństwa uczniom klas VIII przebywającym na terenie szkoły podczas egzaminu ósmoklasisty
w związku z wystąpieniem COVID-19
§1.
Zdający oraz inne osoby biorące udział w organizowaniu i przeprowadzaniu egzaminów
1. Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa (zdający, nauczyciel, inny pracownik szkoły), bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
2. Zdający, nauczyciel oraz każda inna osoba uczestnicząca w przeprowadzaniu egzaminu nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
3. Rodzic/Prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły,
z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się.
4. Podczas egzaminu w szkole mogą przebywać wyłącznie:
5. Niedozwolone jest przebywanie na terenie szkoły osób innych niż wyżej wymienione, w tym rodziców/prawnych opiekunów uczniów (z wyjątkiem sytuacji, gdy zgodę na taki sposób dostosowania warunków przeprowadzania egzaminu wydał dyrektor OKE, lub jeżeli zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się), przedstawicieli mediów.
6. Jeżeli to możliwe, w dniach, w których jest przeprowadzany egzamin, w szkole nie należy prowadzić zajęć edukacyjnych dla innych uczniów lub należy rozpocząć prowadzenie zajęć po zakończeniu egzaminu w danym dniu i zdezynfekowaniu pomieszczeń.
7. Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek.
8. Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych, linijki, cyrkla, kalkulatora itd.
9. Jeżeli szkoła zdecyduje o zapewnieniu np. przyborów piśmienniczych albo kalkulatorów rezerwowych dla zdających – konieczna jest ich dezynfekcja.
10. W przypadku materiałów jednorazowych, których zdający nie zwracają, dezynfekcja nie jest konieczna. Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.
10. Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin należy przynieść własną butelkę z wodą.
11. Przewodniczący zespołu egzaminacyjnego zapewnia kilku rezerwowych członków zespołów nadzorujących, którzy będą mogli, nawet w dniu egzaminu, zastąpić osoby, które z uzasadnionych powodów, w tym ze względu na chorobę, nie będą mogły przyjść do pracy w dniu egzaminu.
§2.
Środki bezpieczeństwa osobistego
1. Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos.
2. Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową, materiałem, przyłbicą – w szczególności w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką).
3.Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez zdających.
4. Podczas wpuszczania uczniów do sali egzaminacyjnej członek zespołu nadzorującego może poprosić zdającego o chwilowe odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania jego tożsamości (konieczne jest wówczas zachowanie co najmniej 1,5-metrowego odstępu).
5. Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej.
6. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:
7. Przewodniczący zespołu egzaminacyjnego, członkowie zespołu nadzorującego, obserwatorzy i inne osoby uczestniczące w przeprowadzaniu egzaminu,
np. specjaliści z zakresu niepełnosprawności, nauczyciele wspomagający, podczas poruszania się po sali egzaminacyjnej powinni mieć zakryte usta i nos. Mogą odsłonić twarz, kiedy obserwują przebieg egzaminu, siedząc albo stojąc, przy zachowaniu niezbędnego odstępu.
5. Zarówno zdający, jak i członkowie zespołu nadzorującego mogą – jeżeli uznają to za właściwe – mieć zakryte usta i nos w trakcie egzaminu, nawet po zajęciu miejsca przy stoliku /stanowisku egzaminacyjnym (w przypadku zdających) lub kiedy obserwują przebieg egzaminu, siedząc albo stojąc (w przypadku członków zespołu nadzorującego i innych osób zaangażowanych w przeprowadzanie egzaminu w danej sali).
6. Zdający, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką, mogą nosić przyłbicę albo, jeżeli nie mogą również korzystać z przyłbicy, przystąpić do egzaminu w odrębnej sali egzaminacyjnej. W takiej sytuacji minimalny odstęp, jaki musi zostać zachowany pomiędzy samymi zdającymi oraz zdającymi i członkami zespołu nadzorującego, wynosi 2 m.
7. Szczegółowe rozwiązania techniczne związane z organizacją pracy zdających, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa
8. Członkowie zespołu nadzorującego oraz inne osoby zaangażowane w przeprowadzanie egzaminu, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa za pomocą maseczki, powinni – kiedy jest to konieczne – używać przyłbicy, która nie utrudnia oddychania.
§3.
Środki bezpieczeństwa związane z organizacją przestrzeni, budynków, pomieszczeń
1.Przy wejściu do szkoły wywieszone zostaną informacje:
2. Przy wejściu do szkoły zostanie umieszczony płyn do dezynfekcji rąk (środek na bazie alkoholu, min. 60%) oraz zamieścić informację o obligatoryjnym korzystaniu
z niego przez wszystkie osoby wchodzące na teren szkoły.
3. Płyn do dezynfekcji rąk powinien będzie również dostępny w każdej sali egzaminacyjnej. Obok płynu zostanie umieszczona informacja na temat prawidłowej dezynfekcji rąk.
4. Egzamin może być przeprowadzany w salach lekcyjnych, salach gimnastycznych, na korytarzach szkolnych oraz w innych przewidzianych w przepisach miejscach, pod warunkiem zachowania odpowiednich odstępów pomiędzy zdającymi oraz pomiędzy zdającymi i członkami zespołu nadzorującego.
5. Nie wprowadza się ograniczeń dotyczących liczby osób w sali (przy zachowaniu odpowiednich odstępów), jednak zaleca się – jeżeli tylko pozwalają na to warunki lokalowe oraz zasoby ludzkie – przeprowadzanie egzaminu w salach z możliwie jak najmniejszą liczbą osób w każdej sali.
6. Ławki w sali egzaminacyjnej zostaną ustawić w taki sposób, aby pomiędzy zdającymi zachowany był co najmniej 1,5-metrowy odstęp w każdym kierunku. Zaznaczony na schemacie odstęp (1,5 m) należy rozumieć jako co najmniej 1,5 m.
§4.
Szczegółowe rozwiązania techniczne związane z koniecznością zmiany liczby sal egzaminacyjnych
1. Jeżeli konieczność zapewnienia odpowiedniej odległości pomiędzy zdającymi powoduje konieczność zwiększenia liczby sal, w których jest przeprowadzany egzamin, należy liczbę tych sal odpowiednio zwiększyć.
2. Zwiększenie liczby sal, w których jest przeprowadzany dany egzamin, wiąże się z koniecznością zapewnienia zespołów nadzorujących, zgodnie z warunkami określonymi we właściwym rozporządzeniu, z uwzględnieniem zasad opisanych w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. poz. 493, z późn. zm.).
3.Jeżeli dyrektor właściwej OKE nie będzie wymagał modyfikacji liczby sal
w systemie informatycznym, wówczas członków nowo utworzonych zespołów nadzorujących należy dopisać do listy członków zespołów nadzorujących w sali, w której oryginalnie planowane było przeprowadzenie egzaminu, a w protokole z przebiegu egzaminu w tej sali oraz w protokole zbiorczym należy opisać zaistniałą sytuację, wskazując liczbę sal, w których egzamin rzeczywiście został przeprowadzony, oraz wymieniając wszystkich przewodniczących zespołów nadzorujących w tych salach.
4. Zmiana liczby sal oraz wprowadzenie zmian w systemach informatycznych
nie skutkują zmianą złożonego zapotrzebowania na arkusze i inne materiały egzaminacyjne; zostaną one dostarczone zgodnie z pierwotnym zapotrzebowaniem.
5.Arkusze i materiały egzaminacyjne, po ich odbiorze, należy w dniu egzaminu odpowiednio rozdzielić na sale egzaminacyjne, zgodnie z nowym porządkiem. Sposób postępowania dotyczący płyt CD oraz kopert bezpiecznych opisano w punktach poniżej.
6. W roku szkolnym 2019/2020 z każdej sali egzaminacyjnej w każdym egzaminie,
zostanie sporządzony plan sali egzaminacyjnej, wskazujący odstępy zapewnione pomiędzy zdającymi.
7. Plany sal należy przesłać do OKE (jako załączniki do protokołu zbiorczego), a ich kopię pozostawić w dokumentacji szkoły.
8. Sporządzanie planu sali egzaminacyjnej nie dotyczy następujących sytuacji:
9. W roku szkolnym 2019/2020 materiały egzaminacyjne z dodatkowych sal można zapakować do zwykłych kopert (nie muszą być to foliowe koperty zwrotne), opisując je zgodnie z instrukcją dyrektora OKE.
10. W roku szkolnym 2019/2020 w przypadku E8 z języków obcych nowożytnych szkoły mogą w razie konieczności sporządzić kopię płyty z nagraniami do zadań na rozumienie ze słuchu. Płytę można skopiować w dniu egzaminu, nie wcześniej niż godzinę przed rozpoczęciem egzaminu (w przypadku E8 – nie wcześniej niż o 8:00). Dyrektor szkoły może również pobrać plik .mp3 z nagraniami na dany egzamin z z SIOEO. Sporządzona kopia płyty lub pobrany plik stanowi materiał egzaminacyjny objęty ochroną przed nieuprawnionym ujawnieniem, zgodnie z art. 9d ustawy o systemie oświaty.
11. Miejsca dla członków zespołu nadzorującego również powinny zostać przygotowane z zachowaniem co najmniej 1,5-metrowego odstępu od zdających oraz od pozostałych członków zespołu nadzorującego (podczas gdy zdający rozwiązują zadania; w trakcie czynności organizacyjnych członkowie zespołu nadzorującego są zobowiązani zakrywać usta i nos oraz mieć założone rękawiczki).
12.Członkowie zespołu nadzorującego powinni do niezbędnego minimum ograniczyć poruszanie się po sali egzaminacyjnej; konieczne jest jednak regularne nadzorowanie pracy zdających w pozycji stojącej. Istotne jest, aby zapewnić miejsca dla członków zespołu nadzorującego w taki sposób, aby zachować odpowiednie odstępy, przy jednoczesnym zapewnieniu możliwości właściwego nadzoru pracy zdających.
13. Drzwi do szkoły oraz wszystkie drzwi wewnątrz budynku powinny być otwarte, tak aby zdający oraz inne osoby uczestniczące w przeprowadzaniu egzaminu nie musiały ich otwierać. Wyjątek stanowią:
14. Jeżeli ze względów bezpieczeństwa przeciwpożarowego drzwi nie mogą być otwarte, należy zapewnić regularną dezynfekcję klamek/uchwytów.
15. Sale egzaminacyjne należy wietrzyć przed wpuszczeniem do nich zdających oraz po egzaminie, dbając o zapewnienie komfortu zdających.
16. Dla każdego zdającego zostanie zapewnione miejsce, w którym będzie mógł zostawić rzeczy osobiste – plecak, torbę, kurtkę, telefon itp. Może to być np. szatnia, sala szkolna, w której dla zdających będą przygotowane np. przezroczyste foliowe worki (tak aby sprawdzenie ich zawartości nie wymagało otwierania), w których będą mogli zostawić swoje rzeczy osobiste pod nadzorem pracownika albo pod zamknięciem.
17. Należy zminimalizować możliwość kontaktowania się osób pozostawiających swoje rzeczy z osobami odbierającymi swoje rzeczy albo zadbać, by oczekując na oddanie lub odbiór swoich rzeczy zachowywali odpowiednie środki bezpieczeństwa (odległość od innych osób, zakrywanie ust i nosa).
18. Zostanie zapewniona bieżąca dezynfekcja toalet.
19. Ławki oraz krzesła w sali egzaminacyjnej należy dezynfekować przed i po każdym egzaminie.
20. Dezynfekować należy również:
1)odtwarzacze płyt CD wykorzystywane do przeprowadzenia E8 z języka obcego nowożytnego
2) przybory piśmiennicze, jeżeli szkoła zdecyduje się zapewnić takie materiały dla zdających
21. Przeprowadzając dezynfekcję, należy ściśle przestrzegać zaleceń producenta znajdujących się na opakowaniu środka do dezynfekcji. Ważne jest ścisłe przestrzeganie czasu niezbędnego do wywietrzenia dezynfekowanych pomieszczeń lub przedmiotów, tak aby zdający oraz inne osoby zaangażowane w przeprowadzanie egzaminów nie byli narażeni na wdychanie oparów środków służących do dezynfekcji.
22. Na terenie szkoły zostanie wyznaczone i przygotowane pomieszczenie (wyposażone m.in. w środki ochrony osobistej i płyn dezynfekujący), w którym będzie można odizolować osobę w przypadku stwierdzenia objawów chorobowych.
§5.
Dodatkowe wytyczne dotyczące bezpieczeństwa
1. Członkowie zespołów nadzorujących zostaną przeszkoleni z zasad dotyczących bezpieczeństwa podczas egzaminu przez przewodniczącego zespołu egzaminacyjnego.
2. Przewodniczący zespołu egzaminacyjnego informuje członków zespołu nadzorującego przeprowadzającego egzamin w sali egzaminacyjnej, że w danej sali do egzaminu przystępuje zdający chorujący na alergię albo inne schorzenie, którego objawami mogą być kaszel, katar lub łzawienie. Członkowie zespołu nadzorującego muszą posiadać taką wiedzę, aby nie interpretować takich objawów w przypadku danego zdającego jako objawów „niepokojących”.
3. Paczki należy odebrać od kuriera i otwierać w rękawiczkach. Po odebraniu paczek od kuriera można przetrzeć je szmatką z płynem dezynfekującym.
4. Członkowie zespołu nadzorującego w rękawiczkach odbierają arkusze od przewodniczącego zespołu egzaminacyjnego. Arkusze są rozdawane zdającym również przez osoby, które mają założone rękawiczki, oraz mają zakryte usta i nos.
5.Przed rozpoczęciem egzaminu należy poinformować zdających o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa, w tym przede wszystkim:
6.Należy unikać tworzenia się grup zdających przed szkołą oraz przed salą egzaminacyjną przed rozpoczęciem egzaminu oraz po jego zakończeniu. W tym celu dyrektor szkoły może na przykład:
7. Szczegółowe rozwiązania techniczne związane z wprowadzeniem grup podczas wpuszczania zdających na egzamin
8. Zdający może opuścić na stałe salę egzaminacyjną (jeżeli zakończył pracę z arkuszem) najpóźniej na 15 minut przed czasem wyznaczonym jako czas zakończenia pracy z arkuszem. W ciągu ostatnich 15 minut przed zakończeniem egzaminu (nawet jeżeli zdający skończył pracę z arkuszem egzaminacyjnym) zdający nie opuszczają sali egzaminacyjnej.
§6.
Szczegółowe rozwiązania dotyczące przeprowadzania egzaminów z danego przedmiotu
1.W przypadku zdającego, który przystępuje do egzaminu, korzystając z pomocy nauczyciela wspomagającego, musi również być zachowany co najmniej 1,5-metrowy odstęp pomiędzy tym zdającym a nauczycielem.
2. Jeżeli zdający ma trudności w komunikacji i przy zachowaniu wskazanego odstępu występują problemy ze zrozumieniem mowy, odstęp można zmniejszyć do niezbędnego dla zrozumienia wypowiedzi zdającego, z zachowaniem innych środków ochrony (np. wykorzystania przyłbic zamiast maseczek, zakrycia ust i nosa przez nauczyciela wspomagającego), lub – za zgodą dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej – wprowadzić inne rozwiązania organizacyjne, np. zapewnić obecność nauczyciela, który ma większe doświadczenie w rozumieniu mowy zdającego, wykorzystać mikrofon (odnotowując wprowadzone modyfikacje w protokole).
3. Jeżeli dla nauczyciela wspomagającego nie został zamówiony odrębny arkusz, należy wykorzystać arkusz rezerwowy (upewniając się, że jest on w tej samej wersji, w której arkusz ma zdający), a w sytuacji, kiedy liczba arkuszy rezerwowych jest niewystarczająca, należy niezwłocznie skontaktować się z właściwą OKE i postępować zgodnie z instrukcjami.
4.W przypadku egzaminu przeprowadzanego w domu zdającego również konieczne jest zapewnienie odpowiednich warunków bezpieczeństwa, w tym:
§7.
Postępowanie w przypadku podejrzenia zakażenia u członka zespołu egzaminacyjnego lub u zdającego
1. Jeżeli zdający lub członek zespołu nadzorującego przejawia niepokojące objawy choroby, przewodniczący zespołu nadzorującego lub członek zespołu nadzorującego informuje o tym przewodniczącego zespołu egzaminacyjnego, który zapewnia odizolowanie zdającego lub innej osoby przejawiającej objawy choroby w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu z zapewnieniem minimum 2 m odległości od innych osób.
2. Szczegółowe rozwiązania organizacyjne związane z przeprowadzaniem egzaminu w przypadku konieczności odizolowania zdającego lub innej osoby uczestniczącej w przeprowadzaniu egzaminu:
3.W przypadku stwierdzenia w/w przypadków zostanie ustalona lista osób przebywających w tym samym czasie w części/częściach szkoły, w których przebywała osoba podejrzana o zakażenie, i zalecenie stosowania się do wytycznych GIS odnoszących się do osób, które miały kontakt z osobą potencjalnie zakażoną
4.W przypadku wątpliwości co do sposobu postępowania zawsze należy zwrócić się do właściwej powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej w celu konsultacji lub uzyskania porady.
W TYM WYJĄTKOWY DNIU PAMIĘTAJMY O NASZYCH KOCHANYCH MAMACH
Brakuje odpowiednich słów, aby podziękować za całą opiekę, troskliwość i cierpliwość, dobroć, zrozumienie! Tak bardzo chcę wyrazić wdzięczność właśnie Tobie - Najbardziej kochającej z Mam! Z okazji Twojego święta życzę Ci mamo dużo zdrowia, szczęścia, spełnienia marzeń i samych dobrych ludzi wokół siebie!
Za to, że zawsze jesteś przy mym boku,
Że wskazujesz mi drogę w mroku.
Za to, że dni moje tęcza malujesz
dziś Mamo z głębi serca Ci dziękuję.
Przyjmij więc z serca płynące życzenia!
Brakuje odpowiednich słów, aby podziękować za całą opiekę, troskliwość i cierpliwość, dobroć, zrozumienie! Tak bardzo chcę wyrazić wdzięczność właśnie Tobie - Najbardziej kochającej z Mam! Z okazji Twojego święta życzę Ci mamo dużo zdrowia, szczęścia, spełnienia marzeń i samych dobrych ludzi wokół siebie!!
dobrego zdrowia, optymizmu, spokoju i marzeń spełnienia.
Załącznik nr 1 do zarządzenia nr3/2020
Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipiu
z dnia 25 marca 2020r.
REGULAMIN
WYPOŻYCZANIA SPRZĘTU KOMUTEROWEGO ZNAJDUJĄCEGO SIĘ NA WYPOSAŻENIU PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W LIPIU
Załącznik nr 1
do Regulaminu wypożyczania sprzętu komputerowego
w Publicznej Szkole Podstawowej w Lipiu
PROTOKÓŁ WYPOŻYCZENIA SPRZĘTU KOMPUTEROWEGO
Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipiu wypożycza nieodpłatnie sprzęt
komputerowy w postaci ……………………………………………………………..
(nazwa, numer ewidencyjny)
dla ucznia ………………………………………………………………………..
(Imię i nazwisko ucznia)
na czas nauki zdalnej.
W imieniu w/w ucznia sprzęt komputerowy odbierają jego rodzice/ prawni opiekunowie:
…………………………………………………………………………………, którzy po
zapoznaniu się z „Regulaminem wypożyczenia sprzętu komputerowego znajdującego się na
wyposażeniu Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipiu” biorą materialną odpowiedzialność za
wypożyczony sprzęt.
Lipie dnia…………………….
……………………………………….. ………………………………………..
Podpis wypożyczającego Podpis Dyrektora
…………………………………………………………………………………...........................
POTWIERDZENIE ZWROTU
Wypożyczony sprzęt komputerowy został zwrócony w dniu ………………………………..
Stan zwracanego sprzętu : ........................................................................................................
………………………………………………………………………………………………….
……………………………………….. ………………………………………..
Podpis zwracającego Podpis Dyrektora
Załącznik nr 1 do zarządzenia nr 6/2020
Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipiu
z dnia 6 maja 2020r.
Procedury zapewnienia bezpieczeństwa
w Publicznej Szkole Podstawowej w Lipiu
w związku z wystąpieniem COVID-19
Na podstawie wytycznych ministra właściwego do spraw zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania.
W celu zapewnienia bezpieczeństwa w oddziale przedszkolnym i ochrony przed rozprzestrzenianiem się COVID-19 w okresie ograniczonego funkcjonowania szkół i przedszkoli, w PSP w Lipiu obowiązują specjalne Procedury bezpieczeństwa.
a)Sprzęt, środki czystości i do dezynfekcji, które zapewnią bezpieczne korzystanie z pomieszczeń, placu zabawa oraz sprzętów, zabawek znajdujących się w oddziale przedszkolnym;
b)Płyn do dezynfekcji rąk - przy wejściu do budynku, na korytarzu oraz w miejscu przygotowywania posiłków, a także środki ochrony osobistej, w tym rękawiczki, maseczki ochronne dla pracowników odbierających rzeczy, produkty od dostawców zewnętrznych oraz personelu sprzątającego;
c)Plakaty z zasadami prawidłowego mycia rąk w pomieszczeniach sanitarno-higienicznych oraz instrukcje dotyczące prawidłowego mycia rąk przy dozownikach z płynem;
d)Pomieszczenie do izolacji osoby, u której stwierdzono objawy chorobowe, zaopatrzone w maseczki, rękawiczki i przyłbicę oraz płyn do dezynfekcji rąk (przed wejściem do pomieszczenia);
e)Pełną informację dotyczącą stosowanych metod zapewniania bezpieczeństwa i procedur postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia wszystkim pracownikom jak i rodzicom.
a)nadzoruje prace porządkowe wykonywane przez pracowników oddziału przedszkolnego zgodnie z powierzonymi im obowiązkami;
b)dba o to, by w salach, w których spędzają czas dzieci nie było zabawek, przedmiotów, których nie da się skutecznie zdezynfekować;
c)prowadzi komunikację z rodzicami dotyczącą bezpieczeństwa dzieci w placówce;
d)kontaktuje się z rodzicem/rodzicami/opiekunem prawnym/opiekunami prawnymi – telefonicznie, w przypadku stwierdzenia podejrzenia choroby u ich dziecka;
e)informuje organ prowadzący o zaistnieniu podejrzenia choroby u dziecka, pracownika;
f)współpracuje ze służbami sanitarnymi;
g)instruuje pracowników o sposobie stosowania procedury postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia;
h)zapewnia taką organizację, aby grupa przebywała w wyznaczonej, stałej sali, zaś grupą będą się opiekowali Ci sami opiekunowie;
i)informuje rodziców o obowiązujących w oddziale przedszkolnym procedurach postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia za pomocą poczty elektronicznej.
1)Stosować zasady profilaktyki zdrowotnej:
Przyprowadzanie i odbiór dzieci z przedszkola.
Żywienie
Wyjścia na zewnątrz
Procedura postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia COVID-19
Przepisy końcowe
Załącznik nr 1 do zarządzenia nr 3/2020
Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipiu
z dnia 23 marca 2020r.
Procedura BHP w trakcie pandemii koronawirusa COVID-19 dla pracowników Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipiu przychodzących do pracy
Celem niniejszej procedury jest ustalenie sposobu postępowania dla zapewnienia bezpieczeństwa i higieny pracy pracowników świadczących pracę w normalnym trybie (na terenie zakładu pracy) w trakcie pandemii koronawirusa COVID-19 na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipiu
Niniejsza procedura dotyczy wszystkich pracowników Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipiu
świadczących pracę na terenie placówki w trakcie trwania pandemii koronawirusa COVID-19.
Do niniejszej procedury dołączone są następujące załączniki:
……………………………………………
(podpis dyrektora)
Załącznik nr 1 do Procedura BHP
w trakcie pandemii koronawirusa COVID-19
la pracowników Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipiu
przychodzących do pracy
Instrukcja mycia rąk
TRWA NABÓR DO KLAS I-VIII
Największymi atutami szkoły są:
PRZYJDŹ, ZOSTAŃ, WYBIERZ PSP W LIPIU!!!
Dnia 22 kwietnia obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Ziemi.
Tę kampanię ekologiczną wymyślono po to, by nas wszystkich skłonić do zastanowienia się nad losem planety, na której żyjemy.
W naszej szkole, w ramach zdalnych zajęć świetlicowych, uczniowie klas 4-8 wykonali piękne prace na temat “Moja planeta za 100 lat.” Gratulacje i ogromne podziękowania za włączenie
się w tę ekologiczną akcję dla Jasia Chmiela z kl.4, Kamili Życińskiej z kl.5, Oli Derlatki i Marysi Borek z kl.6, Martyny Gliny z kl.7 oraz Zuzi Dymińskiej i Pauliny Kiełek z kl. 8.
Kilka propozycji dla najmłodszych
Drogie Przedszkolaki!
Dla was również mamy kilka ciekawych stron, na ktorych darmowo, wspólnie z rodzicami możecie grać i pobierać materiały do nauki i zabawy.
Powered by aSc EduPage